Сертифікати СЕС України

Пінополістирол (для фасадів)

Прикрашати приміщення ліпниною – старовинна архітектурна традиція, яка взяла свій початок ще в Древній Греції і Римі, закріпивши за собою палацовий статус. А потім знайшла своє місце і в класицизмі, і в ренесансі, бароко, ампірі і так до нескінченності.
Потрібно відзначити, що бажання прикрасити своє житло елементами ліпного декору не зникла і в сучасних домочадців, не дивлячись на ультрамодні інтер’єрні стилі. Вся справа в тому, що людське око не терпить моторності. Де б Ви не знаходилися, воно завжди шукає в інтер’єрі будь-якого приміщення будь-які дрібниці. Так, нам необхідні ці дрібні деталі, орнаментальні кучері-завитки, листочки – на них наше око відпочиває. При вигляді голих стін ми швидше втомлюємося і дратуємося, в той час як в обстановці, наповненою різноманітними елементами нам комфортно і затишно.
А тому вишуканий рельєфний декор по праву можна назвати домашнім психотерапевтом. Сучасний будівельний ринок пропонує величезну кількість різноманітних варіантів декорування інтер’єру різних цінових категорій – від гіпсу до якісної імітації ліпнини з поліуретану та зовсім дешевого полістиролу (попросту пінопласту).
Говорячи про пластикову ліпнину, в першу чергу називають вироби з пінополіуретану. Однак, на кожен проданий метр плінтуса з поліуретану припадає до 10 метрів профілю з полістиролу. Спінений полістирол – дійсно позбавлений чіткості малюнка, а виражене зерно не пропадає навіть після кількох фарбувань. Інша справа – якісний екструдований полістирол – ніяких дратівливих очей гранул. Сучасні технології дозволяють випускати ідеально рівні лінійні вироби – молдинги, карнизи, плінтуси.
Вся ліпнина поставляється традиційно білого кольору, проте їх можна пофарбувати в будь-який колір але не раніше, ніж через добу – після повного висихання клею.
Фасадні прикраси – це та «чарівна паличка», здатна перетворити навіть нехитру будову. Першими, хто усвідомив колосальні можливості ліпного декору, були римляни. Саме вони використовували метод «аплікації», що є для архітектури Стародавнього Риму універсальним принципом технології, художньої практики й естетичного мислення.
Завжди слід пам’ятати про те, що в захопленні прикрашальництвом таїться прихована небезпека, яка може пустити прахом всі вашу працю. Для того, щоб елементи не виглядали непереконливо і мало естетично, необхідно враховувати функції кожного елементу окремо. Взяти хоча б колону – прекрасна деталь, яку зовсім необов’язково робити, як колись, несучою, однак, не варто забувати про те, що якщо не створити ілюзію, ніби на неї спирається вся конструкція, вона буде здаватися зайвою.
Елементи прикраси в чому визначають і техніку обробки фасадів. Фасади, декоровані з використанням ліпного декору, зазвичай покривають фарбою, причому обов’язковою умовою є поєднання кольору стін з кольором деталей. Класичні пари, використовувані повсюдно, – жовтий і білий або сірий і білий. Але й тут ще не все, вид фарби підбирається під склад штукатурки: для вапняної підходять фарби мінерального походження; цементна ж основа припускає використання акрилових барвників.